„MY, SKAUTI Z NIBOWAKY“

Jsme chlapecký skautský oddíl sdružující kluky, hochy, chlapy, borce z Boskovic a blízkého okolí. Náš oddíl má v současnosti 6 družin (Ostříži, Rysi, Kamzíci, Káňata, Racci, Tygři), které se scházejí na každotýdenních schůzkách. Co do počtu je nás tedy něco kolem 45 aktivních členů (72 registrovaných). Jednou za měsíc se také obvykle scházíme na nějaké větší oddílové akci (výprava, schůzka celého oddílu). Naše činnost je pestrobarevná. Baví nás lanové aktivity, bojové hry, vaření v přírodě, průzkum jeskyní, spaní pod širákem, uzlování, zdravověda, orientace v terénu i s ní spojené nové techniky (GPS, vysílačky). Každý u nás může být sám sebou a rozvíjet své (třeba i ještě neobjevené) schopnosti.

411991_413011295410810_278427316_o

 

„Skauting pro mě znamená spoustu nových příležitostí, zážitků, přátel a hlavně dobré společnosti ve které nikdy není nuda 🙂
Majkl, rádce družiny Kamzíků.

 

 

„Pro mne skautování znamená být spojen s přírodou, poznávat nové přátele (…)“
Tweety, rádce družiny Rysů.

„Skauting mi ukázal cestu do života. Nikdy nezapomenu na ten okamžik, když jsem přišel poprvé do skautu. 🙂 Skauting je pro mě spousty nových zážitků, poznávání nových suprových lidí a také okolní přírody.“
Štěpán, rádce družiny Ostřížů.