ROWERSKÝ KMEN

rkn

Rowerský kmen Nibowaka je nedílnou součástí oddílu přirozeně do něj patří celá Rada starších oddílu a kluci v roverském věku (tj. od 15 let, výjimka založení 2002u podrádců a rádců je 14 let). Aby se mohl skaut stát členem RKN, kromě toho, že musí být členem oddílu, musí splnit přijímací zkoušku. Přijímací zkouška se zpravidla koná 1x za rok a její datum určuje vedení RKN podle časových možností. Na členství v RKN neexistuje nárok, k přijímací zkoušce mohou přistoupit pouze skauti na pozvání vedení. Její průběh je tajný. Po splnění zkoušky dostane nový člen červenou šňůrku a nášivku RKN, kterou si našije na pravý rukáv pod znak WOSM.

Rowerský kmen během mnohaleté historie uspořádal obrovské množství akcí, které se prolínají s akcemi oddílovými. Mezi akce s nejdelšPálava 2004í historií patří roznos betlémského světla, divadlo na Boží hod vánoční nebo jednodenní přechod Pálavy v různém stylu (za bezdomovce (2002), za mimozemšťany (2003), za pionýry, hvězdné války, přes lékaře, čerty až po zemanovskou delegaci). Byly uspořádány také expedice do Jeseníků, do Beskyd nebo v menší skupině do Francie nebo Itálie.

Roweři společně také obchází dívky a rodiny na Velikonoční pondělí. Tradicí se opět stalo chodit v převlecích a s připravenou „scénkou“. V minulých letech roweři chodili na doktory, fotbalisty, prezidenta Obamy s ochrankou, s písní Tepláková souprava, za židovskouo delegaci, Rychlé šípy, za skauty nebo za filmový štáb hledající nové herce do skautského filmu.

Další fotky: