TÁBOŘIŠTĚ

Nabízíme k pronájmu tábořiště mezi obcemi Malé Hradisko a Buková u Protivanova

(GPS: 49°30’1.276″N, 16°51’34.536″E).

volné termíny:  aktuální volné termíny naleznete v sekci “volné termíny”

Nabízíme:
23 podsadových stanů (kapacita 46 lidí; nutné dodržet max. počet 29 dětí do 15 let)
• 2 stany mimo táborový kruh
– sklad nářadí (základní vybavení na práci k dispozici – sekery, lopaty, polní lopatky, hřebíky, apod.)
– zdravotní stan (nutnost dovozu vlastní lékárničky)
• 1 teepee (volně k využití, pro deštivé dny či oddech po obědě, lze použít i jako sušárnu)
• polní kuchyně + jídelna s vybavením (základní nádobí + kuchyňské potřeby, kamna, brutar, barely na pitnou vodu)
• sklípek na uskladnění potravin
• polní sprcha až pro 4 osoby s umývárkou
• latríny
• přilehlé hřiště (branky na fotbal, volejbalová síť)

Další informace:
pitná voda není v místě tábořiště k dispozici, je nutné ji dovážet v barelech z Malého Hradiska (cca 2 km) – řešení dovozu vody si zařizuje vedení každého tábora samostatně – ideální je vozit barely na vozíku za autem
• možnost dovozu pitné vody od hasičů do přistavené 1000l nádrže
• menší obchůdek s poravinami v Malém Hradisku; COOP v Protivanově (pěšky cca 3km, autem přes Malé Hradisko cca 5km); větší obchodní domy v Prostějově nebo Boskovicích (obě dvě města cca 20km)
• možnost dovozu čerstvého pečiva do COOPu v Protivanově
• pošta přímo v obci Malé Hradisko
• římskokatolická kaple v Malém Hradisku; kostel v Protivanově
• nemocnice Prostějov či Boskovice (20km)
• v blízkosti tábořiště vojenský újezd Březina (zákaz vstupu – průchod jen po vyznačených turitických trasách)

Krátký popis tábořiště:
Tábořiště se nachází v malebném prostředí Drahanské vrchoviny. K výletům vybízí mnoho přírodních památek, například Bučina u Suché louky, Pod Liščím kupem, Prameniště Hamerského potoka, Skály, Louky pod Skalami, U Žlíbku, Pod Panským lesem, Rašeliniště v Klozovči apod. Na své si přijdou i milovníci historie, neboť nedaleko tábořiště se nachází Protivanovský mlýn a Staré hradisko (pozůstatky keltského oppida).
Do tábořiště vede více přístupových cest. Nejideálnější přístup (pro vozidla) je z obce Malé Hradisko kolem vodní nádrže (užívané jako „staré“ koupaliště), u níž lze odbočit po cestě na zelenou turistickou trasu – tu je třeba několik stovek metrů kopírovat a následně sjet na louky, po nichž se dostanete až na tábořiště. Podobně se dá pěšky sejít u vodní nádrže přímo na louky, po kterých se dostanete až na tábořiště (bohužel auto tudy neprojede). Další variantou je cesta lesem.
Při příchodu do tábora uvidíte stany na „nožičkách“ tj. „pódiích“ cca 40cm nad zemí v táborovém kruhu. V čele tábora je 5 stanů pro vedení, další dvě strany pojímají po devíti stanech. Uprostřed táborového kruhu je stožár a tábořiště otevírá táborová brána. Po pravé straně, v lese, jsou ukryty latríny. Levá strana louky je uzpůsobena pro jídelnu a kuchyni, za níž je postavena polní sprcha s umývárkou rozkládající se hned vedle potoka nesoucí jméno „Zábrana“. Přes potok vede lávka ke sklípku, který je umístěn ve stínu na jeho druhém břehu. Za táborovým kruhem je postaveno teepee a je zde i prostor pro hřiště. Kousek od tábořiště leží též táborové ohniště.

Cena:
30kč/os./noc; platba hotově při ukončení tábora.
minimálně však 5250 kč za týden, což odpovídá 7 nocím účasti 25členů.

Kontakt pro případné dotazy či rezervaci termínů:

Jan Pohl – Miki
email: mikihans@centrum.cz